Miks ometi jälle? Ehk Põrgulised stardivad juba 13ndat hooaega!

Sa mu meie – ma pidin praegu sõrmede peal arvutama alates aastast 2009, et mitmes hooaeg siis Põrgulised taaskord stardivad? Õige vastus on kuraditosinas!

Viimased aasta-poolteist on see tobe uus ajastu siin kogu maailma meeleolud kuidagi pingeliseks ja sassi ajanud. Inimesed on vist juba nii ära harjunud kodudes passimisega, et väga raske on neid nüüd diivanilt kätte saada. Organiseerisime siin üht vinget auto-moto orienteerumist, mille vastu jäi huvi väga väikeseks ja olime sunnitud sõidu ära jätma. Hetkeseisuga on Eesti mõistes muidu väga populaarsel Põrguliste sõidul 18 tundi enne eelregamise lõppu samuti väga vähe huvilisi.

Mõned nädalad tagasi hakkas minugi meel siin veidike kõikuma. Püüdsime orienteerumisega rahvast kodudest välja tuua, aga ei õnnestunud. Treenijaid käib rajal ülivähe. Kui muidu on kevadel korrakski rahvast nagu murdu ja vaibumine hakkab juuni teisest poolest, siis tänavu seda pole olnud. 17. aprill oli ainus päev, kus rajal oli 30 treenijat, pärast seda on mõni üksik kord olnud üle kümne sõitja. Juhtub tihti, et mõni päev ei sõidagi kedagi. Eks ilmad pole ka väga soosinud.

Suht selline löödud tunne on. Ja nii keribki pähe mõtteid, et kellele ja milleks? Ja siis oled mõned päevad kerges tusatujus, veeretad mõtteid ühele poole ja teisele poole. Kuniks tuleb see helguse moment, et kurja! Me oleme seda asja ju nii kaua vedanud, kuidas siis nüüd lihtsalt kerge languse tõttu käega lüüa? Ei! Ja siis püüad end motiveerida küsides endalt, aga miks me seda teeme? Ma võiks oma aega pühendada kõikidele oma muudele plaanidele, mis pidevalt ootel. Teate miks? Sest see paneb meid elusana tundma! Kogu see korraldus, kogu see vastutus, kogu see pinge ja ükshaaval miljoni pisikese asja lahendamine ja lõpuks sel kauaoodatud võidusõidupäeval raja ääres kogu seda melu kogeda. See paneb mind tundma, et ma olen elus!

See võib küll kummalisena tunduda, aga nii see on. Kui teie jaoks on võidusõidul osalemine eneseületus, adrenaliini jahtimine, siis kujutage ette, mis adrenaliin möllab ka minus kui ma seisan saja mehe ja mõnikord ka mõne naise (respect!) ees ja teile starti annan! See on vinge! Samas alati ka väga närvesööv ja pingeline. See on lihtsalt nii kuradi pingeline tegelikult see stardi andmine ja siis ootamine, kas kõigil läheb stardikurvi läbimine sujuvalt, kuidas keegi esimesest hüppest maandub, ega keegi ei kuku, ega keegi metsas läbi lintide vale rada pidi ei põruta? Jälgid pinevusega kella, kui kaua kulub esimesel mehel ringi läbimiseks aega ja arvestad selle järgi loogiliselt, kas nüüd sõideti esimesel ringil rada nii nagu ette nähtud.

Juba möödunud aastal tegime otsuse, et värskenduskuur tuleb Põrgulistele kindlasti. Aga nüüd kevadel tekkis minus (ma seda kõva häälega välja ei öelnud) küll hetkeks tunne, et kas on vaja? Jah, on küll! Meie ei anna alla ja ärge teie ka alla andke! Olgu see olukord siin selline kuis tahes, aga kiivrid peas elu võib ju ikka nautida, muidu kaob üldse igasugune mõte ära! Nii et rahvas, ajage endid nüüd diivanitelt püsti ja hakakem jälle elama!

Ja kui ma mõtlesin, et miks me seda sõitu jälle teeme, said ka Põrguliste sõidu infolehele kirja need read: Põrguliste Metsasõidu missiooniks on pakkuda võidusõiduvõimalust nii alustavale sõitjale kui pingelist proovilepanekut juba kogenumale sportlasele. Soovime hoida elus ausat motosporti, aidata tuule tiibadesse nii uutele sõitjatele kui panustada edasijõudnute arengusse. Pikkade traditsioonidega Põrguliste Metsasõidu eesmärk on olla järjepidev, et aidata kaasa ka sõitjate motiveerimisel, eesmärkide seadmisel ning arengul. 

Ja mida uut siis tänavu Põrgulistel on? Kui möödunud aastal plaanisime, et teeme vaid 2 Põrguliste sõitu, siis rahva soovituselja soovil lisasime ühe sõidu veel, et tekiks ikkagi sari, mis motiveerib paljusid sõitjaid rohkem. Ehk siis kokku tuleb sel hooajal kolm sõitu ning et karikasarjas tulemust kirja saada, on vaja kõigil kolmel sõidul osaleda.

Varasema pärast sõitu A, B, C ja D klassi jagamise asemel on nüüd kindlad klassid, kus osaleda. Noored (kuni 18 aastased noorukid), Aktivistid (vanuses 19 kuni 34), Särtsakad (vanuses 35 kuni 54), Veteranid (55+), Naised, Sport (heal tasemel sõitjad, kes soovivad omasugustega rinda pista), Turistid (kulgejad, kes ei soovi sportlikult pingutada, vaid rahumeelselt kerge pingutusega metsarada nautida ja mitte niivõrd võistlusmomendile keskenduda, sobilik klass ka algajatele ja esimese kogemuse saamiseks), Meeskondlik (kaks meest, üks ratas – vahetusi võib teha nii palju kui soovitakse)

Punkte saab igas klassis sõidu eest I koht 60 punkti, II koht 57 punkti, III koht 55 punkti, IV koht 54 punkti, V koht 53 punkti jne

Lisakatsetega enam nalja ei ole, vaid muutsime selle sportlikumaks. Ühel etapil ehk siis esimesel etapil lisakatset ei ole. Lisakatse on lühike takistusrada, mida tuleb läbida mootorrattaga aja peale ja mis toimub enne võidusõidu algust. Korraga sooritab lisakatset kaks sõitjat. Lisaülesanne on rangelt soovituslik, kuid ei ole kohustuslik. I koht saab 20 punkti, II koht 19 punkti, III koht 18 punkti jne.

Et hommikust registreerimist kiirendada, ei soovi me enam sekretariaadis rahadega jahmerdada. Seega loeme võistleja eelregistreerunuks vaid siis, kui ta on osavõtutasu kandnud üle MTÜ Star Racing arvelduskontole.

2021 hooajal toimub ajavõtt kleepsudega. Võistleja number peab olema karikasarja kõikidel etappidel sama, seda muuta ei tohi! Ja võistlejanumber ei tohi kellegi teisega kattuda. Võimalusel püüa ajavõtukleepse säilitada kogu karikasarja vältel. Kuidas ja mille järgi omale võistlusnumbrit valida, saad lugeda siit https://aravetekrossirada.motomari.com/kuidas-valida-omale-voistlusnumbrit/

Ja mis on muutumatu, on see, et meie peasponsoriks on ikka Liqui Moly Eesti, kes teile lahkelt parima kvaliteediga õlisid, määrde- ja hooldeaineid jagab. Koodiga MARI15 on kõigile Põrgulistele MotoMari Liqui Moly toodete veebipoes kaup 15% soodsam! Šoppama saab siit https://motopood.motomari.com/

Nii et rahvas, jalad kõhu alt välja ja kohtume laupäeval!

Kogu vajalik info nagu ikka meie kodulehel https://aravetekrossirada.motomari.com/porguliste-metsasoit/

Tervituseks teile siia üks väga vana foto!