VAMOS!

Liqui Moly esitleb: Vinge Auto-Moto OrienteerumisSeiklus ehk VAMOS 2021!

Kas Sina oled ka kodus istumisest tüdinenud ja tahaks tulla välja kevadõhku nautima, aga pole justkui sihti, mida väljas peale hakata? MotoMari kutsub Sind Vingele orienteerumisseiklusele!

Viie tunni jooksul on Sul võimalus kas mootorratta seljas või autoroolis seigelda ringi Kesk-Eestis, ajada kaardilt näpuga järge ja otsida üles kontrollpunkte. Sõidu stardid on õhtupoolikul, et enne finišeerumist jõuaks juba hämarduma hakata ja oleks põnevam punkte otsida.

Orienteerumisseiklus toimub vabas õhus, iga ekipaaž iseenda eest väljas ning kokkupuuteid teistega pole. Enne ega pärast sõitu kogunemist ei toimu. Kui nüüd tekkis isu oma mõnusat laupäevast kevadõhtut seiklustega vürtsitada, loe edasi.

Vinge Auto-Moto OrienteerumisSeiklus ehk VAMOS 2021! juhend

Vinge Auto-Moto OrienteerumisSeiklus ehk VAMOS! (eesti keeli läksime!) leiab aset 15. mail 2021 üldiseks liikluseks avatud teedel. Start sõidule on Aravete krossiraja parklast. Sõidad sekretariaati, vajutad Nutilogi äpis Start ja saadki sekretärilt seiklemiseks vajaliku kaardi.

Ehkki Orienteerumisseiklus on justkui põnev maastikumäng, kruvime veidi pinget ja peame erinevates klassides ka arvestust. Pärast sõitu autasustamist ei toimu, vaid auhinnad läkitame võitjatele hiljem järgi. Eriti ägedad auhinnad aitab luua Motofoto.ee, MotoMari Fotostuudio, Liqui Moly Eesti ja MotoMari Motopood.

Orienteerumise kontrollpunktide registreerimine toimub Nutilogi Äpi abil, mis tuleb eelnevalt omale telefonisse alla laadida. Nutilogi Äpi juhendi leiad siit https://xn--ngemataeesti-gcb.ee/?page_id=117

Kuidas ette valmistuda? Võta kaasa taskulamp (kui peaks õhtu poole juba hämaraks kiskuma), hea tuju, riietu mugavalt ja kuna teekond on pikk, kulub ehk mõni võikugi teele marjaks ära.

Klassid

AUTO klassis on eraldi arvestus Mehed Autos, Naised Autos, Turistid (segavõistkond), Individualist, Perekond (ema-isa lastega, vanaema-vanaisa lastelastega jne ehk erinevatest pereliikmetest koosnev ekipaaž)

MOTO klassis eraldi arvestus Mehed, Naised, Seljakotiga (ehk koos kaasreisijaga), Nelja- või kolmerattalised kulgurid

Autasustatakse iga klassi kolme parimat.

Punktiarvestus

Põhidokumendiks on rajakaart, kuhu on märgitud erineva raskusastmega kontrollpunktid. Orienteerumisseiklusel osalemiseks on tarvis nutitelefoni ja Nutilogi Äppi.

Rada kulgeb üldiseks liikluseks avatud teid mööda. Kergemad punktid asuvad asfalttee ääres, keskmise raskusega punktidesse jõudmiseks on ilmselt tarvis ka veidi mööda kruusateed sõita, raskesse punkti jõudmiseks tuleb sõita mööda väga kehva teed, pikemalt mööda kruusa- või pinnasteed või metsavaheteed, või siis hoopis kuskile ronida, sõuda või kõndida.

Kerge punkt on tähistatud kaardil ringiga – väärtus 12 punkti

Keskmise raskusastmega punkt on tähistatud kolmnurgaga – väärtus 17 punkti

Raske raskusastmega punkt on tähistatud ruuduga – väärtus 23 punkti

Punkte on kaardile märgitud nii piisavalt, et ükski ekipaaž ei jõua neid kõiki viie tunniga ära korjata, seega saab igaüks ise omale plaani teha, mida võtta ja mida jätta. Kes soovib nautida kruusateid, võib sihiks võtta ainult nelinurkade korjamise. Kellele sümpatiseerib rohkem asfalt, saab vabalt keskenduda vaid ringide jahtimisele. Võidab see, kes kogub etteantud aja jooksul kõige rohkem punkte.

ET TULEMUST ÜLDSE KIRJA SAADA ON KOHUSTUSLIK KÄIA ÄRA PUNKTIS NUMBER 1 JA LÕPUS KA FINIŠEERUDA.

Valevastuse eest arvutatakse koefitsient 0,75

Ajakava 15. mail

MOTO ja AUTO klasside stardid Aravete krossirajalt alates kella 16.00st – tuled kohale, vajutad äpis nuppu START, saad korraldajalt kaardi ja tuld! Startida saab kella 18.00ni

Finiš Aravete krossirajal on avatud kella 23.30ni

Kus asub Aravete Krossirada? Uuri siit https://aravetekrossirada.motomari.com/kontakt/

Registreerimine, osavõtumaks

Registreeruda saab internetis oleva ankeedi alusel siin https://motomari.com/registreerimine/ või äärmisel juhul kohapeal enne starti.

Kulutuste osaliseks kompenseerimiseks on ekipaaži kohta kehtestatud osavõtutasu.

Eelregistreerides kuni 13. mai kella 18.00ni saab osavõtu eest maksta ülekandega MOTO 35€ / AUTO 45€

Tasudes ja registreerudes kohapeal on osavõtutasu MOTO 45€ / AUTO 55€

Osavõtutasu kanda OÜ Motomari SEB EE101010220247247221, selgitusse märkida

„VAMOS“, orienteerumisklass ja ekipaaži nimi.

Osavõtutasu maksmine kohapeal on võimalik ainult sularahas.

Üldised kohustused

Osalejad on kohustatud kogu orienteerumise vältel täitma Liiklusseaduse nõudeid, võimalike avariide ja rikkumiste korral kannab täielikku vastutust masina juht.

Osaleja kinnitab startimisega, et on tutvunud juhendiga ja teab, et sõit toimub täielikult tema omal vastutusel ega oma mitte mingisuguseid hilisemaid pretensioone orienteerumise korraldaja vastu.

Olema hooliv kaasorienteerujate suhtes.

Elumajade läheduses mitte kihutama ja paarutama.

Mitte rikkuma kauni Eestimaa loodust.

Masin, millega osaletakse, peab vastama Liiklusseadusega kehtestatud nõuetele.

Lubatud on kasutada igasuguseid navigatsiooniseadmeid, kuid navigatsioonivahend ei ole orienteerumiseks tingimata vajalik.

Karistused

Finišisse hilinemise eest saab aga miinuspunkte teenida – iga hilinetud minut, mida hakatakse lugema esimesest sekundist, mis ületab 5 h, annab 13 miinuspunkti.

Ületades kiirust 111 ja edasi km/h vähemalt 11 sekundit järjest, siis iga sekund annab -23 punkti trahvi.

Võistluse ajal kohtunike poolt fikseeritud Liiklusseaduse rikkumine — diskvalifitseerimine.

Kohtunike korralduste mittetäitmine — diskvalifitseerimine.

VAMOS! Let´s go! Läksime!

MotoMari aka Maria Karumets – kontakti saab numbril 510 4171