“Kes teise peale näpuga näitab, see…!” ehk lugu EMFi mitmepalgelise pere toimetustest


Warning: Undefined array key "file" in /data02/virt33054/domeenid/www.motomari.com/htdocs/wp-includes/media.php on line 1734

Kogu see lugu on lihtsalt niivõrd absurdne, et ei oskagi kohe kusagilt alustada. Kes vähegi kursis on, siis oleme Aravete krossirajal juba 11 aastat korraldanud Põrguliste sõite ja sel suvel on käsil juba 12. hooaeg. Kuidas see kõik alguse sai, olen juba varasemalt blogis kirjutanud. https://motomari.com/porguliste-metsasoidust/

Põrguliste Metsasõit ei ole meie silmis traditsiooniline motospordivõistlus, vaid oleme sellega püüdnud luua midagi teistsugust. Meil on hoopis teistsugune juhend, teistmoodi reeglid ja teistsugused eesmärgid võrreldes traditsiooniliste näiteks Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni eeskirjade järgsete motospordivõistlustega. Kes pole asjaga kokku puutunud, loeb me kodukalt https://aravetekrossirada.motomari.com/ juhendit, vaatab videosid ja viib end ise asjadega kurssi. Näiteks kuuluvad selle sõidu juurde ka lisakatsed, mis ei ole kunagi otseselt tsiklisõidu oskusega seotud. Näiteks, kui olid rodeohärja seljas parim, võid lisapunkte teenida nii palju, et oled teistest metsasõidul juba nelja ringiga ees. Kogu üritus ongi olnud taotluslikult pigem pehmema loomuga, et kõigil oleks fun ja mõõtu tuleks võtma ka need, kes mõnele ametlikult litsentsiga võistlusele minna ei soovi või ei tihka. Reaalsuses on sellest sõidust saanud oma elu esimese võidusõidukogemuse väga paljud ja meilt edasi liikunud juba ka nö ametlikele sõitudele.

Eelmise aasta kevadel käisime Eesti mootorrattaspordi föderatsioonis ehk lühidalt EMFis asja arutamas, kas ja mis tingimustel Põrguliste teemaga nendega liituda, sest see sõit on neile pinnuks silmas olnud juba pikemat aega. Üheks koosolekuks see lihtsalt jäigi, millele ei järgnenud kuni tänaseni nende poolt mitte üht sammu. Kirjutasin sellest siin https://motomari.com/pidasime-emfiga-aru/. Ma lihtsalt ei mõista, et motosporti arendava / edasiviiva organisatsioonina peaks EMF asja tõsimeeli arendama, jõudma kompromissidele, aga nemad loobivad hoopis kaikaid kodarasse ja ei suhtle üldse!

Oleme viimastel aastatel teinud Põrgulisi neljaetapilise sarjana. Nii hakkasime ka sel kevadel asju planeerima ja juba enne koroonapaanikat said ajavõtuga kuupäevad paika pandud. Esimeseks etapiks sai valitud 31. mai. Saime selle eriolukorra mööda saadetud, 18. maist leevenesid piirangud ja kiirabi ning ajavõtuga vesteldes leidsime, et saame kuupäeva samaks jätta ja arvasime, et tuleme 100 inimese piiranguga kenasti toime. Esiteks seetõttu, et enamasti on rohkem kui 100 inimest Põrgulistel olnud pigem suur kompliment ja erand. See aga, mis regamislehel juhtuma hakkas, oli meie jaoks väga suur üllatus. Ühtlasi meeldiv, aga samas ka hirmutav, sest eelregamise lõpu tähtaja lähenedes hakkas selguma tõsiasi, et 100 inimese reegel läheb kindlalt lõhki ja kuidas oleks võimalik see olukord ära lahendada? Samas tuli arvesse võtta ka seda, et aastate jooksul on selgeks saanud, et ca 25% eelreganutest kohale ei tule.

Nii et, mida teha? Appi tuli lehekülg kriis.ee ja kultuuriministeeriumi juhised, kus seisis, et alates 18. maist on lubatud korraldada spordivõistlusi vabas õhus, kui seal ei ole pealtvaatajaid ning osaleb korraga kuni 100 inimest (võistlejad koos personaliga). Tagatud peab olema desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Kultuuriministeeriumi juhistes vabas õhus korraldatavate spordivõistluste juhendis https://eok.ee/organisatsioon/uudised/juhend-spordivoistluste-korraldamiseks-vabas-ohus-alates-18-maist-covid-19-perioodil oli kirjas, et kui päeva jooksul toimub samas kohas mitu võistlust, siis tagatakse vähemalt 60-minutiline paus ühe võistluse lõpetamise ning järgmise alustamise vahel. Ja voilaa, siin me lahendus peituski! Teemegi lihtsalt kaks sõitu ja kahe sõidu vahe peal korraliku pausi. Meie sõidul kehtinud ajakava ja reeglid on leitavad me kodulehel https://aravetekrossirada.motomari.com/juhend/ Kriteeriumides oli veel, et välditakse kätlemist, kallistamist ja muid otseseid kontakte, et takistada võimalikku piisknakkuse edasikandumist. Siis tuligi idee, et jätame sedakorda autasustamise üldse vahele ja läkitame need hiljem postituviga järele. Kust edasi tuli mõte teha sellisel puhul midagi ägedat ja nii tuli Motofoto.ee kõiki Põrgulisi pildistama, millest nüüd vinged postrid auhinnasaajatele valmivad. Ja et veelgi nakkuse levikut vähendada, jätsime sel korral ka toitlustaja kutsumata ja palusime kõiki sõitjaid endid piisava toidu- ja veevaruga varustada. Pealtvaatajaid me sisse ei lubanud, des. ained olid olemas (kusjuures välivetsude juures ülihea lahendus tolmuseid käsi värskendada krossiraja ääres, sest kätepesuga raja ääres on nagu on), tervisedeklaratsioone täitsime (mis sest, et treeningsõidul see nõutud pole). Regamise tegime kohe sissesõidule, et sõitjad ei peaks üksteise taga järjekorras seisma ja autost väljumata sai asjad aetud. Mul jääb lihtsalt küsimus õhku, et mille alusel EMF meid juba enne treeningsõidu toimumist avalikult laimas ja süüdistas reeglite rikkumises? Kuidas saab üks Eesti motosporti esindav ühendus mõista kedagi avalikult hukka juba enne kui pole olnud rikkumistki? Siinkohal pean silmas klubidele laiali saadetud meile ja Facebookis jagatud infot.

Põrguliste sõidu info tuli üles kaks nädalat enne sõitu. EMF ei reageerinud ega kontakteerunud kuniks alles kolmapäeval 27. mail saadeti kiri: Nägin, et olete korraldamas oma legendaarset metsasõitu ja tahtsin uurida, et kas see üritus vastab EMFi poolt ja riiklikult kinnitatud motospordivõistluste tingimustele? Kuna motoüritusi võetakse riigi poolt ühe mütsiga, siis reeglite rikkumine tõmbab kõikidele võistlustele vee peale ja seda ei taha meist keegi.

Lühike ja konkreetne eksole. Vastasin sama lühidalt ja konkreetselt: MTÜ Star Racing ei korralda avalikku üritust ega ka mitte motospordivõistlust, vaid pühapäeval on rada broneeritud treeninguteks kestvussõidurajal ja sellega seoses anname teada, et motokrossirada on treenijatele kahjuks suletud. 

Siinkohal rohkem vestlust ei toimunud.

Järgmisel hommikul pandi üles ja saadeti laiali info:

Tere sõbrad

Saadan teile veelkord võistluste korraldamise juhendi ja panen teile südamele, et te seda infot kindlasti oma klubilistega jagaksite, kuna elame hetkel väga riskantsel ajal, kus iga vale samm võib viia motospordivõistluste tühistamiseni sellel aastal. Oleme koostöös Terviseameti ja Kultuuriministeeriumiga loonud manuses oleva faili ning kõik EMFi klubide poolt korraldatavad võistlused saavad nendele ka vastama.

SAMAS on juba näha, et hakatakse korraldama võistluseid, mida osavalt nimetatakse “treeningpäevadeks”, mis ei kuulu EMFi kalendrisse ning juba eelregistreerimisel on näha, et 100 inimese piir (juunikuus on lubatud 100 isikut võistlusel sh sportlased, rajapersonal, mehaanikud + pealtvaatajad on üldse keelatud) saab kindlasti ületatud, mis tähendab automaatselt eritingimuste rikkumist. Kuna riigi jaoks võrdub Motosport = EMF, siis riiki ei huvita see, et reegleid rikkunud ürituse korraldaja ei kuulu EMFi ning karistus kandub üldiselt motospordile, mille tulemusena on suur võimalus, et meil keelatakse üldse motospordivõistlused. Tänu eriolukorra ajal meedias kajastatud treeningutele (Männikul, Viljandis) hoitakse meil kindaslti kõrgendatud tähelepanu peal ning eks neid tavalisi pealtkaebajaid jagub ka igasse Eesti nurka. Kuna EMFi tingimused on kinnitatud, siis nende järgimisega me endale probleeme kaela ei tõmba ja saame võistlused kenasti peetud. Samas EMFi kalendrivälistel üritustel ei garanteeri keegi, et nendest tingimustest kinni peetakse ja ongi probleemid käes, mille lõpptulemusest juba eelnevalt kirjutasin.

SEEGA palun suhelge oma klubilistega ning andle neile teada, et osaledes EMFi välistel üritustel annavad nad oma panuse sellesse, et üks hetk keelatakse meil spordivõistlused kuni COVID-19 teema lõpuni üldse ära.

Hoiame kokku!

Paar tundi hiljem laekusid siis EMFi tingimused https://msport.ee/wp-content/uploads/2020/05/EMF_noukogu_otsus_motovoistluste_korraldustingimused_covid_ajal-2.pdf

Igal juhul oli EMF võtnud juba üleüldise koroonapaanika külvamise taktika ja mis töötaks veel paremini kui inimestesse hirmu külvamine? Reaalsuses pole kõigis nendes nõuetes mitte midagi ületamatut ja polnud plaaniski hakata tahtlikult neid reegleid rikkuma.

Tolleks hetkeks kui EMF oma jonni hakkas ajama, oli Pärnus reegleid rikkunud Kolmapäevakross juba toimunud ja seda karikavõistluste nime all nagu Facebookis välja oli reklaamitud.

Meie eelregamine läks lukku neljapäeva südaööl, mil saime fikseerida ka lõpliku eelreganute inimeste arvu ja teha selle põhjal edasised otsused, milleks oligi päeva ja sõitude lahku löömine, et pidada kinni 100 inimese reeglist. Panime kirja kõik COVID-19 käitumisreeglid me sõidul (leitavad ka me kodulehel https://aravetekrossirada.motomari.com/juhend/), tegime uue ajakava ja saatsime kogu vajaliku info eelreganutele laiali. Me saime 96 % sõitjatelt tagasiside ja kinnituse, kas ta osaleb või mitte ja kummas päeva pooles. See ei olnud mitte väike töö ja on väga alatu EMFi poolt meid süüdistada tahtlikes reeglite rikkumises ja milles kõiges veel. Me andsime endist parima, et antud olukorras jääda reeglite piiresse ja teha kõike nii nagu on ette kirjutatud. Välja arvatud see (mis ilmselt saatuslikuks saigi), et me ei ole nõus keevitama Põrgulistele kümnekat otsa ja registreerima (makstes selle eest veel omakorda tasu) seda sõitu EMFi kalendris, et EMF saaks lihtlabaselt omale kassat tekitada. Põrguliste sõit ei sobitu oma olemuselt isegi mitte EMF võistlustingimustesse ja me ei soovi kohe kindlasti, et EMFist tuldaks ja öeldaks, et nii need asjad ei käi – kaotame teil selle lisakatse ära ja punktisüsteem tuleb ka ikka EMFi tingimuste järgi teha ja mida kõike veel. EI! Siin on tegemist meie välja mõeldud süsteemidega ja kohe kindlasti ei soovi me sel üritusel mingisugust bürokraatiat taga ajada. Te EMF ajage omi asju ja meie ajame omi – ei ole vaja pista nina sinna, kuhu see ei mahu. Äkki võtaks siis juba Jõgevatreffil rehvipõletamise ka litsentsi alla?

Ehk siis kokkuvõttes andsime me EMFile teada, et MTÜ Star Racing seda sõitu ei korralda. Reede lõunaks tuli postkasti järgmine kiri (kirja algus annab mõista, et sellest saadi aru, et MTÜ seda ei korralda):

Tere Maria ja Tuljo

Olete korraldamas Põrguliste metsasõitu, mis on iseenesest tore, sest rahvas saab peale pandeemiat taas teineteisest mõõtu võtma. Samas on selle ürituse ümber palju segadust, kui alguses oli ta võistlus ja nüüd oleks nagu treening. (Minu kommentaar siiajuurde – mis asi on siis Pärnu kolmapäevakrossi treeningvõistlus? Meie ei või, aga teised võivad?) Viimane ta ei saa kindlasti olla, kuna mai lõpuni kehtib treeninggrupi piirang 10 inimest (Vabariigi Valitsus korraldus nr 172 “COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud liikumisvabaduse ning avalike koosolekute pidamise ja avalike ürituste korraldamise piirangud” https://www.riigiteataja.ee/akt/322052020006

Punkt 19. “Kuni 31. maini 2020. a on lubatud õues sportida, treenida ning läbi viia spordi- ja liikumisüritusi, kui on tagatud punktis 1 sätestatud nõude järgimine ning kui osalejaid on rühmas kuni 10 ja tegevuse korraldaja tagab desinfitseerimisvahendite olemasolu…”).

Siiajuurde saab taas tuua näite Kolmapäevakrossist või Lange õhtukrossist, kus kohe kuidagi ei ole ju 10 inimese piirist kinni peetud või mis reeglid need teistele klubidele siis kehtivad?

Seoses sellega on tegemist siiski võistlusformaadiga, millele kehtivad EMFi poolt kehtestatud tingimused, lisaks riiklikul tasandil kinnitatud tingimustele. Kuna teie klubi on samuti EMFi liige, siis tuleb ka teil (vastavalt EMFi põhikirjale) nendest tingimustest kinni pidada sarnaselt teistele meie liikmesklubidele, kes praegusel ajal võistluseid korraldavad ja reeglitest kinni peavad. Ühtlasi näitaks see ka teie lugupidamist teiste liikmete suhtes, sest lõppude lõpuks oleme me ju kõik üks EMFi “pere”. 

Minu kommentaar – mis lugupidamisest saab siin juttu olla kui ühed klubid võivad teha mis tahavad ja meid tõmmatakse liistule? Mis kuradi üks pere? Mis imal jutt? Kuidas nood teised siis reegleid austavad kui ei austa ju?

Hetkel on tekkinud aga olukord, kus enamus klubisid toimetavad vastavalt olukorrale solidaarselt koos teiste klubidega ja siis on need, kes proovivad igal võimalusel reeglitest kõrvale põigelda. EMF ei saa aga riskida sellega, et mõned tema liikmed ei võta tingimusi kuulda ja nii suurendavad riske, millest ma viimaste päevade kirjades klubidele rääkisin.

See olukord ei saa edasi kesta, seega palun andke mulle teada, kas te kavatsete ürituse EMFi tingimustega vastavusse viia ja neid ka reaalselt kohapeal järgida.

Parimat

Reede lõunal! Ajal kui iga inimene saab aru, et sellisteks asjaajamisteks on liialt hilja – nüüd on inimesed rajal, panevad linte, niidavad muru ja teevad tööd, et pühapäevaks kõik valmis oleks! Lisaks eelreganutega suhtlemine ja mida kõike veel. Ma isegi vaevunud sellele kirjale vastama, vaid keskendusin sellele, et pühapäeval saaks meie poolt kõik igati ok olema. EMF muidugi suutis mulle kohutavalt palju tööd juurde tekitada.

Järgmisel hetkel tuli vallavalitsusest teavituskiri selle kohta, et EMF saatis sinna neljapäeva õhtul info väitega, et MTÜ Star Racing plaanib kahtlemata kõiki koroonareegleid eirata. Hoia kahe käega peast kinni ja hüüa Ansipit appi – ma lihtsalt endiselt ei mõistnud seda, mis reegleid me siis rikkuda kavatseme??? Johhaidii milline jonni ajamine. Suhtlesin vallaga kõik läbi, ka kohaliku konstaabliga ja selgitasin, mis reeglid meile kehtivad ja kuidas me neid täita kavatseme. Mulle endiselt ei mahtunud pähe see, kuidas sai EMF meid süüdi mõista juba eos asjas, mida polnud tol hetkel veel toimunudki?

Reedel saatsin siis lõpuks kirja peasekretärile vastu tuginedes nende poolt saadetud COVID reeglitele, kus seisis, et Kõik Eestis peetavad motovõistlused peavad jälgima järgmiseid reegleid ning kõikide võistluste juhendid peavad olema allkirjastatud Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioonis (EMF) ja võistluste kuupäevad sisestatud EMFi ametlikus kalendris, mis on nähtaval kodulehel www.msport.ee. Antud tingimused kehtivad 2020 aasta lõpuni. Tingimusi ja kehtivusaega võib muuta vastavalt Eestis Vabariigi valitsuse poolt tulnud otsustele.

Hei!

Hakkas kohe huvitama – kus ja kuidas kajastuvad emfi kalendris hiljuti toimunud Lange õhtukrossi ja Pärnu kolmapäevakrossi reeglid, juhendid jne? EMFi tõlgenduste järgi on need ju täpselt niisamuti ajavõtuga ja stardiga võistlused? 

Miks võivad need korraldajaklubid reegleid rikkuda? Kas Tartu või Pärnu linnavalitsusse on ikka vastavad teated saadetud?

Siin pole neist üritustes kippu ega kõppu https://msport.ee/events/ / https://msport.ee/wp-content/uploads/2020/05/krossikalender-2020-19.05.pdf

Peasekretär vastas:

Mõlemad üritused olid EMFis kinnitatud. Nad maksid võistluste registreerimismaksu, seal olid kasutusel kõik bürokraatia uued dokumendid jne. EMF ei vaata ühelegi klubile läbi lillede, sest kõik peavad reegleid järgmima ja nad vastutavad ühte moodi. Olgu nende liikmed siis kusagil komisjonis või nõukogus.

Mind jäi selles kirjas hirmsasti närima see vihje, et olgu liikmed kusagil komisjonis või nõukogus – ma isegi mitte polnud vihjanud sellele teemale. Tagantjärele mõeldes oleme siis ilmselt her Saarekesele ja Makarovile hambusse jäänud, sest Lange omadest ei leia ma emfi kodukalt enam kedagi kusagile nõukokku või komisjoni jäänud. Tänud peasekretär meile vihjamast, kes need vaenuajajad siis päriselt on.

Saatsin ühe kirja veel vastu:

Paluks linki, kus ja kuidas need üritused emfi lehel üleval on koos juhendite ja covid-19 reeglitega? Miks on Pärnu motoclubi facebooki lehel üleval, et tegemist on treening-võistlusega, aga fotodelt ilmneb, et sinu poolt välja toodud 10se grupi reeglist pole kinni peetud? Pärnu asjad on vähemalt nende kodukal olemas, aga kust ja kuidas lange kohta infot leiab?

Vastu tuli:

Mõlema ürituse juhendid ja muu info on nende kodulehtedel. Kuna tegemist oli treeningvõistlustega ja hooaja algusega, siis me ei tahtunud eraldi nendele reklaami teha, sest siis võis 100 lõhki minna. Mõlemate võistluste juhendid olid EMFis kinnitatud ja sellest piisab.

29. mai seisuga EMFi ametlik kalender – ei mingit infot

Ei ole tänase päevani ei mai ega juuni asju emfi nende ametlikus kalendris üleval nagu nad meilt nõudsid. Kas pole mitte vahet tegemine? Ja kui kardeti, et 100 võib lõhki minna ja korraldati salamahti põrandaalused võiduajamised ajavõtuga ja puha, siis ise nad süüdistasid meid juba ette ära, et meil see 100 lõhki läheb ja siis soovisid veel oma kodukal meile reklaami ka teha? Mis kohaga te seal EMFis mõtlete? Ise ka saate aru, kui absurdselt see kõik kokku kõlab?

6. juuni õhtul pole endiselt mingit infot emfi kalendris juuni ürituste kohta

Ja nagu sellest kõigest veel vähe oleks. Nii nagu seltsimehed EMFist lubasid, et pealtkaebajaid jagub igasse Eestimaa nurka, nii nad ka tegid. Ehk siis pühapäeval oli end sisse smugeldanud väike EMFi nuhk, kes rahvaloendusega tegeles ja tublisti pildimaterjali tootis. Helistas ka pühapäevasel päeval vallaametnikule, kes omakorda mulle helistas. Ma ei oskagi sellise totruse peale kohe midagi rohkem kirjutada. Nädala keskel helistati veel vallavalitsusse ja sealt omakorda mulle. Kas see ei ole väheke tobe, kuhu te EMF oma energiat ja ressursse suunate? Õnneks meie ei ole sellised rumalad sitakeerajad ja motospordi takistajad nagu teie. Kas Teie nuhk käis ka nüüd Kolmapäevakrossil Pärnus rahvaloendust tegemas? Protokolli järgi oli seal suurte klassis 35 sõitjat (kellest juba 3 sõitjat on kindlasti minu teada veel sellises eas, et nad ise üksi kohale ei sõida võistlustele, vaid tulevad koos treeneri või muu taustajõuga). Väikeste klassis 28 sõitjat, mille võib julgelt kahega korrutada, sest vaevalt, et alaealised omal jalal sinna krossirajale said. Seega on summa kokku juba 94. Keegi pidi med.abi ka pakkuma? Keegi pidi starti andma? Keegi pidi ajavõtuga tegelema? Registreerima? Äkki oli mõni rajakohtunik ka? Mõnel lipsas sõber ka raja äärde kaasa elama? Oli seal ikka 100 inimese piir täidetud? Kas EMF Pärnu linnavalitsusse ikka eelnevalt kirja saatis eelreganuid vaadeldes, et kindlasti Pärnu motoklubi kavatseb koroonareegleid rikkuda? Ja noh, vaadake veel seda üleskutset Pärnu MC lehel – igaüks võib kaaslase kaasa võtta! Ehk siis kokku 63 sõitjat x 2 võrdub 126! Pluss veel üleskutsed eelnevalt :

Ehk siis reaalsuses oli seal kohapeal ilmselt ikka päris hulk rahvast kui nüüd vaadata! Ja siis meid tituleeritakse mustadeks lammasteks? Meid laimatakse avalikult ja saadetakse märgukiri ja visatakse välja. Andke andeks – meil oli nii esimeses kui teises stardis 81 sõitjat. Personali täpselt 10. Võis juhtuda, et selle 23 hektarise maa-ala peale, kus 81 inimest olid kiivritega kuuekilomeetrisel rajal sõitmas, oli kokku rohkem kui 100 inimest. Aga me vähemalt püüdsime reeglitest kinni pidada ja saatsime pealtvaatajad sissesõidult tagasi, kutsusime osalejaid üles reeglitest kinni pidama ega kutsunud üles endaga kaaslasi/mehhaanikuid kaasa võtma. Iga osalejaga sai meilitsi vesteldud ja saadetud kõik reeglid. Siinkohal tahan väga kõiki Põrgulisi kiita, sest väga paljud olidki endid reaalselt ühte bussi mahutanud ja tulnud ühise transpordiga ilma kaasaelajateta. Kõik olid väga mõistlikud ja pidasid reeglitest kinni. Ainus, kellel mingi kummaline kana meie Põrgulistega on kitkuda, on EMF.  

Ja nüüd siis visati meie klubi reedese seisuga EMFist välja. Ausalt öelda on meil selle üle julmalt hea meel, sest pidasime juba eelmisel aastal plaani sealt välja astuda. Kes tahab neid viimaseid eestikate saagasid meenutada, siis kirjutasin sellest blogis https://motomari.com/miks-me-eestikate-korraldusest-pausi-teeme/ Nüüd tehti see välja astumine meile lihtsalt kordades lihtsamaks. Ei taha kuuluda asutusse, kes teeb klubidel vahet, kus reeglid ei kehti ühtselt kõigile, tehakse erisusi ja mis peamine, see asutus ei arenda mitte kuidagi motosporti, vaid on hoopiski motosportlase ja motoklubi vaenlane. Peaeesmärk on teenida raha, aga kuhu kurat nad selle raha panevad? Võistlusi korraldavad oma rahakotiga siiski klubid, mitte EMF.

Ma lihtsalt endiselt tahaks teada, mis reeglite vastu me siis eksisime? Kord toodi välja, et me kavatseme rikkuda 100 inimese reeglit ja siis saadetakse klubidele laiali info, et me rikkusime 10 inimese reeglit, mis on veelgi absurdsem, sest kriis.ee lehel ei ole keelatud mitme kümnegrupilise seltskonna treeningud. Ja veelgi enam, seda sõitu ei korraldanud MTÜ Star Racing nagu neile ka teada andsime, siis mille eest tegelikult MTÜ välja visati? See on umbes sama kui nüüd Kohila motospordiklubi visataks välja selle eest, et nad lubasid oma rajal Redmotol (mille eestvedaja on EMFi nõukogu liige) üritust korraldada, kus Redmoto ei pidanud kinni EMFi poolt kehtestatud nõuetest. 2+2 reeglist pole kinni peetud, rääkimata 10se grupi treeningust (mida meile nüüd märgukirjas ette heideti). Seda enam, et Redmoto lehel on üleval, et tegemist oli hoopis – kae õudu! – võistlusega ehk siis klubisarja teise etapiga! Siis kus ja kuidas oli see võistlus registreeritud, miks ei leia seda EMFi kalendrist nagu nende reeglistik ette näeb? Õiglase kohtlemise nimel tahaksime teada, kas Kohila vallavalitsust on ikka teavitatud ja kas Redmoto visatakse nüüd ka välja?

Kuvatõmmis Raido Kulli galeriist Redmoto üritusel

Näiteid, kus ja kuidas on reegleid reaalsuses eiratud, võiks siia tuua oi-oi kui palju! Mida nüüd Imavere krossirajaga peale hakatakse, kus sel nädalavahetusel kaks suurt võiduajamist? Kas kõik inimesed visatakse nüüd EMFist välja, kes on osalenud rohkem kui kümne inimesega treeningul? Nimekad krossisõitjad korraldavad alatasa trenne, kus rohkem kui kümme osalejat. Ei hakka üldse rääkimagi siin Piksepini üritustest, CF moto cupist jne. Tahaks loota, et EMF saadab ikka kõigi reegleid rikkunud klubide pihta avalikud märgukirjad laiali ja viskab ikka kõik need klubid välja, eksole! Ühtne pere my ass! Nagu meile Tuljoga isiklikult saadetud kirjas märgiti – sorry, aga pere ei käitu nii ja me kindlasti ei soovi sellisesse mitmepalgelisse perekonda kuuluda.

Ahjaa, ja huvitav oleks analüüsida, kuidas siis see litsentside peatamise värk käib. Kas EMF võtab oma endurokomisjoni liikmelt ka litsentsi ära? Kas ei oleks pidanud enne sellist käiku oma sõitjaid konkreetsemalt hoiatama, et kui Aravete rajale sõitma lähete, siis riskite oma litsentsiga? Igal juhul, Põrgulised, hakake nüüd omale ägedaid hüüdnimesid välja mõtlema, mille all edaspidi Põrguliste sõidul osaleda saate 🙂

Nii et kokkuvõttes on meie poolt peace! Püüame siin blogi kaudu oma jõhkraid teguviise kuidagigi õigustada ja selgitada ja levitada, et mitte päris mustaks lambaks jääda, vaid anda lugejaskonnale endile võimaluse nuputada välja, mis kellegi jaoks õige, mis vale. Eks igaühel ole ju oma tõde ja õigus 🙂 Sai siia nüüd üks ilmatu pikk tekst ja joru, tea, kas keegi lõpuni ka jõuab selle lugeda? 😀 EMFi juhtkond käitub minu hinnangul kordades nõdrameelsemalt ja hullemini kui mõni lõpurase (siinkohal käib see must huumor minu enda pihta eksole!) ja meil on selle üle ainult hea meel, et me selle rumala asutuse alla enam ei kuulu. Süda on kohe kuidagi rahul, et saame ilma nende todebate jaburusteta eluga krossirajal edasi liikuda ja stressivabalt kogu kupatust edasi arendada ja veelgi põrgulisemaid üritusi välja mõelda 😉 Cheers! Julge karu rind on haavleid täis ja meie lähme edasi!

Mitu päeva on kulunud selle EMFi jamaga tegelemiseks, selle asemel, et hoopiski Põrgulistele saadetavate meenetega tegeleda. Ptüi ma ütlen! Ja avan motofoto.ee lehe, et oma meelt millegi toredamaga lahutada ja vaadata kui tore pühapäev meil kõigil oli!