Ja meie usalduse võitis…?

Ükskord juhtus nii, et saime tuttavaks Liqui Moly maaletoojaga, kes meie üritusi väga lahkelt auhindadega kostitanud on. Samas on meil endilgi hunnikus igasugu motikaid, autosid ja muud tehnikat ja lisaks veel töökoda Aravete Motosalong, kus kõiksugu õlisid, määrdeaineid ja muid kemikaale tonnide viisi kulub. Senini olime tellinud ja ostnud kaupu väga erinevatest kohtadest ja proovinud erinevate tootjate asju. Aga sponsorlusest kasvas koostöö ja meie usalduse oma toodetega võitis Liqui Moly.

Üks motikas on meil näiteks kahetaktilise 700 kuubise Zabel mootoriga külgkorv, mis on väga kapriisne. Ja ühe õlitootja õliga jooksis selle mootor kokku. Tänu sponsorluse tekkele jõudis meie majapidamisse aga Liqui Moly, mis on meie elu tükk maad lihtsamaks teinud. Enam pole vaja pead murda, et sealt on vaja bensusegu jaoks õli tellida, sellel firmal oli armatuuripuhastusaine hea, tolle firma õli läheb autole, sealt on vaja trimmeri jaoks seguõli tellida jne, vaid nüüd saab kõik asjad ühest kohast. Põhjust lihtsalt pole enam erinevate tootjate aineid kasutada, sest Liqui Moly asjad on lihtsalt niivõrd kvaliteetsed ja täidavad meie nõudmised!

Ma toon paar näidet. Kuu tagasi oli mul kiiruga vaja osta üks soodne bensumootoriga auto, mille pagasiruumi mahuks titevanker! Olgu mainitud, et seda on tänasel päeval vist palju nõutud 😀 Kahene tütar Indy vedas arvutiekraanil näpuga järge ja teatas ühe Mazda 5 peal, et see on meie auto. Mõeldud-tehtud! Pagasiruumi mahtus vanker kenasti ilma seda oluliselt kokku pakkimata ja lükanduksed on lastega pere jaoks vaid suur boonus! 2.0 ja 107 kw mootor näitas kompuutri järgi kesmiseks sõidukuluks pealinnast maale sõites üle 10 liitri bena sajale. Ma ei kujuta ette, kui palju rolli mängis õlivahetus selles, aga pärast õhufiltri vahetust ja õlivahetust (sisse läks Liqui Moly poolsünt MoS2 lisandiga, mis moodustab mootori hõõrdepindadel kaitsva kihi, vähendades nii kulumist ja säästes ka kütust) saime küttekuluks juba alla kaheksa liitri sajale.

Liqui Moly toodete headuses on veendunud ka me klubiliige Alari, kes sõidab motokrossi KTM-ga. Mees plaanis 70 tunni peal teha kolvivahetuse, aga mootorit lahti võttes tabas teda üllatus, sest kolb oli niivõrd kenasti rasvane ja vähe kulunud. Kasutuses oli tal Liqui Moly Offroad täissünt 10w-60 ja Moto-Shooter bensiinilisand.

Töökoja poole pealt on mehhaanik Tuljolt kostunud kommentaare, et isegi erinevate firmade brake cleaneritel on vahe sees. Nö odavama otsa asja pead ikka väga palju pihustama, aga Liqui Moly oma lased törtsu ja see teeb seda, milleks see ette nähtud on. Ja nagu mehed mõnikord ikka, siis tuleb ette, et mootoriõli läheb vahel maha ka. Ja et ma selle libeda põranda peal käntsu ei käiks, siis olen (kui keegi ei näe) lasknud brake cleanerit põrandale ka – hommikul kui töökotta tuled, siis põrand enam libe ei ole 😀 mina ei tea, kuhu see kliiner selle libeduse ööga ära aurustab või lahustab, aga põrand saab igal juhul korda 😀 Ja kuna meil seda vanatehnikat ka jagub krossiraja tõttu, siis Liqui Moly roostelahtistus spreid ka Tuljo kiidab. Kahetakti õli kohta ütleb ta, et see on usaldusväärne, sest mootorit lahti võttes on selle sisu seest kenasti rasvane ja hästi määritud.

Mina aga tahaks hirmsasti oma hiljutist leidu kiita – Liqui Moly polstripuhastusvaht! Ja seda kulub mul tonnide viisi, sest meil on väike Pätu, kes üle kõige armastab näiteks keefiri maha kallata, sügavkülmast ise mustikaid võtta või siis lihtsalt natuke püksi teha, näiteks keset tuba. Ja meie kodus on vaibad maas. Ja kui Pätu on mingi jama jälle maha kokku keeranud, lased aga vahtu peale (jube hea värske lõhnaga muideks) ja tõmbad mõne aja pärast tolmuimejaga üle. Isegi kuusevaigu plekist sain lahti. Lapse turvatooli kiireks puhastamiseks ka hea variant, sest iga kohukese pleki pärast ei viitsi ka seda maha kiskuda ja pesumasinasse toppida. Teine hea abimees on armatuuripuhastusaine. Teate ju küll, kuidas lapsed armastavad auto ustel kõõluda ja millised jäljed jäävad uksepakule ja siis kummaritega vastu armatuuri taguda, sest ma pole nii usin, et iga viie kilomeetrise sõidu pärast lapsel jalanõusid ära võtta. Aga Liqui Moly päästab jälle.

Ja kui ma kunagi (loodetavasti järgmisel hooajal) tsikli selga jälle tagasi saan, pistan ma taskusse Liqui Moly visiiripuhastuslapid (üks märg ja teine kuiv), et vahepeal vaateväli satikatest puhtaks teha. Ja pagasisse pikemaks sõiduks on hea pista ka täidetav väike ketiõlipotska.

Kiiduväärt tooteid on Liqui Molyl küll ja veel ja vaevalt, et keegi viitsiks seda kiidulaulu siin lõputult lugeda. Ausalt öelda pole me veel väga paljusid asju jõudnud katsetadagi. Fakt on aga igal juhul see, et Liqui Moly tootevalikust leiab kõik kemikaalid ja õlid, mida vähegi töökojas, motospordis, kõiksugu masinatel ja majapidamises tarvis läheb. Meie vähemalt küll enam ei mõtle ka, et midagi muud katsetama hakata – leidsime oma kindla valiku, mida tõepoolest julgeme ka teistele soovitada. Ja see siin ei ole mingi kinnimakstud reklaam, vaid reklaam tõesti headele asjadele.

Kui sul tekkis nüüd huvi nende toodete vastu, siis meie Motosalongist saab https://www.facebook.com/media/set?vanity=AraveteMotosalong&set=a.1420856611637372

Ja suur kummardus, kniks ja tänu Liqui Moly Eestile, kes nii usinalt Eesti tehnikasporti toetab! Selliseid ettevõtteid ei ole just palju, kui üldse!