Õhus on tunda uue hooaja hõngu!

Wuppiduu – tundub, et oleme taaskord selle pimeda ja rõske aja üle elanud! Lumi sulab hooga (jep, meil siin seda hetkel veel on) ja kraadid kisuvad üha rohkem ikka plusspoolele. Asjaajamisedki on juba sealmaal, et käib hoogne uue hooaja plaanide tegemine. Põnev!

Mis siis ka uudist on?

Loodus omadega veel sealmaal pole, et traktoriga rajale minna. Möödunud aastal ostsime ühe NATi juurde ja need vedasime Aravetele, et kahest kehvast üks hea ehitada. Ei tahaks et keset hooaega mõni tehniline üllatus ette tuleb, seega on plaanis hulk remonttöid. Üsna varsti plaanime rajale sukelduda aga mootorsaagide ja trimmeritega ning pidada lahing maha võsaga, mida 23 hektari peale ikka jagub. Tasa ja targu pürgime viisakama välimuse poole.

Reedel käisime Tartus. Külastasime ka haigemaja, kus meie klubi mees hetkel kahjuks viibima peab. Viimasel jäärajavõistlusel juhtus temaga õnnetus, stardirüseluses sattus ta käega teise mehe tsikli tagumise ratta ja raami vahele ning oli koguni oma 30 meetrit kaasreisijaks. Vigastused olid nii jõhkrad, et alguses oli küsimärgi all, kas ta käsi üldse õnnestub päästa, kuid õnneks seda küsimärki enam õhus pole. Loodame südamest, et arstidel õnnestub taastada närvisüsteem ja muu vajalik, et meie klubi mehe käsi hakkaks ikka hästi käima!

Kahetsusväärne on, et Lärm oma üritusele korrektset kiirabi ei tellinud. Meile teadaolevalt oli ta kiirabibrigaadiga isegi suhelnud, kuid lõpuks neid siiski kohale ei tellinud. Meditsiiniliselt julgestasid üritust Punase Risti inimesed, kel olid oskused, aga polnud korrektset varustust. Jäärajavõistluse korraldamisel ei ole kindlasti nii suuri kulutusi kui krossi- või endurovõistluste ettevalmistamisel ja stardimaksu tasunud võistlejaid üritusele ikka jagus. Nii et Lärm, kiirabiteenus nüüd küll see koht ei ole, kus koonerdada! Ja selle koonerdamise pärast on nüüd jama küll ja veel. Uuel nädalal kutsus motoföderatsioon kokku föderatsiooni väliste võistluste korraldajad, et arutada variante, kuidas need sarjad nagu Põrgulised, Piksepini, CF Moto cup, Külgvankrite & Quadide karikasari föderatsiooni alla saada.

Föderatsioonis endaski on vist muutused käsil. Seoses Aravete TOP200 kuupäeva kõikumisega nende kalendris, tuli telefonitoru haarata ja asju korraldada. Ja nagu ikka, võtad mspordi lehelt TOP200 esindaja kontaktid, helistad Lembit Nõlvakule ja saad teada, et ta juba möödunud aasta lõpust ei tegele selle teemaga ja on end föderatsiooni tööst taandanud! Valid kodulehelt järgmise numbri, krossikomisjoni esimehe Mati Pärnasalu oma ja saad teada, et temagi on end taandanud! Ka noorte komisjonil oli uus esindaja ja temagi on end juba jõudnud taandada. Esiteks ripub kodukal ikka üleval vana info ja teiseks, mis kurat seal nüüd toimub! Loodetavasti saame me kohtumisel föderatsiooni peasekretäriga oma uudishimu rahuldatud.

Meil Aravete Motosalongis on aga ka särisevad ajad. Küll prõksub keevitus ja küll lendab relakakettast sädemeid. Tuljo on oma külgkorvi täiesti algosadeks lammutanud ja sündimas on vist suisa uus raam 😀 Korvikunnid lõpetasid oma sarja ära, aga masinad tasub ikkagi hooajaks korda teha, sest loodus tühja kohta ei salli ja sündimas on täiesti uus sari – Külgkorvide & Quadide karikasari 2019! Paar nädalat tagasi pöördus meie poole üks korvisõitjast motofanatt, kes on väga entusiastlik ja seda uut sarja nüüd korraldab. Nii et kes siin neid kuulujutte levitasid – ei, meie ei korralda uut sarja 🙂 aitame uut korraldajat aastate jooksul kogunenud kontaktide ja korraldusliku infoga. Teame, et juhend on koostamisel, koduleht loomisel, radadega kokkulepped sõlmimisel ja märtsis see info kindlasti avalikuks tuleb. Nüüd ruttu-ruttu garaaži masinaid hooajaks ette valmistama!

Ja kel uusi varuosi tarvis, pöördu Aravete Motosalongi poole! Meil siin on maahinnad 🙂 

Ja lõpetuseks üks šokeeriv foto sellest, kui perenaisel on vaja toas arvuti taga olla ja laps on oma isaga 😀