Kas tuleb jaht või ei? ehk kui palju maksab motokrossi korraldamine

Kui esmaspäeval KQK lehele info üles tuli, et planeeritud võistlused ära jäävad, oli rajameistri telefon kõnedest punane. Motosportlased tahavad sellest sügisest viimast võtta ja tunda on, et rahval on suur soov võistelda, mistõttu leidsid eile paljud sõitjad meile helistades, et äkki saaks kuidagi Aravetel sel kuupäeval motokrossi korraldada.

Et suurt krossi korraldada, on tarvis hulga rahalisi vahendeid ja kuna kulud on tänasel päeval niivõrd palju tõusnud, siis krossi puhtalt osavõtutasudest enam ära ei korralda. Palju selleks raha on tarvis?

Raja ettevalmistustööd (küte, traktorid) ca 500-600 liitrit ehk ca 750 – 900.- (võivad lisanduda ettenägematud kulud, kui peaks mõnd varuosa minema tarvis)

Karikad ja šampused 1100.-

Kiirabi 2800.-

Kohtunikud, sekretariaat ja muu abistav personal 1400.-

Kommentaator 650.-

Ajavõtt veel lahtine, aga suurusjärk ca 700.- ümber

Muud kulud ala ettevalmistamiseks (niitmised, trimmerdamised jne) ca 200.- ja peale

Kui on tarvis, lisanduvad siia veel kastmiskulud

Ehk minimaalselt kõik kokku 7600.-

Tulud – sõitjate osavõtutasud ca 40 külgkorvi x 50.- 2000.-

soolod ja quadid ca 60 sõitjat 2400.-

Sõitjate arvu keeruline prognoosida, aga võtame suurusjärguks, et äkki ca 100 sõitjat tuleb kokku

Tulud kokku ca 4400.-

Pealtvaatajate pileteid ei oska prognoosida, kõik oleneb ilmast ja kuna Aravete ei ole just suurt asula, siis tavapäraselt on piletiostjaid olnud väga vähe

Puudujääk krossi korraldamiseks minimaalselt ca 3200.-

Seega, et suurt motokrossi korraldada, on tarvis, et keegi seda üritust toetab ja õla alla paneb. Klassidest oleks plaanis külgkorvid, quadid, soolod. Meie omalt poolt oleme valmis selle ette võtma ja töö ära tegema, aga vajame selleks abi. Kui keegi tunneb, et talle on oluline, et see sõit saaks toimuma ja tahab sellesse panustada, ole hea, võta meiega ühendust. Omalt poolt saame pakkuda kõikide võistlejate suurt tänu ja reklaami nii motokrossi päeval kui sotsiaalmeedias ja kodulehel. Otsuse tähtajaks seame kolmapäeva lõuna!