Miks sa teed seda, mida sa teed?

Kuulasin täna Marie Forleo B-Schooli moodulit ja selle ülesanne pani mind natuke elu üle filosofeerima. Miks ma teen seda, mida ma teen? Mis on selle põhjus? Ja mis on mu unistuste põhjused, need miksid? Kas Sinu tegevustel on sügavamad põhjused?

Tihtilugu vaadatakse meie pere elustiili ja eluviisi ja küsitakse – kuidas? Ma ei tea isegi päris täpselt ja tegelikult pole see ka üldse oluline. Palju olulisem on see, miks me elame teisiti? Meie soov on olla vaba ja tegeleda teemadega, mis meile päriselt meeldivad ja ka hingele toitu pakuvad. Lisaks tahame olla olemas meie lastele, neid kõigisse tegevustesse kaasata ja olla kogu aeg perena koos. Ma tean küll, et väga paljudel on mure, et miks me lapsed lasteaias ei käi 😀 aga muretsege rahus edasi 😊

Vabadusel on aga ka hind – me oleme paljudest asjadest loobunud, mis ehk tavaühiskonnas normiks on. Meil pole liisingus viimase vindi elektroonikat täis autot, meie teler maksis aastaid tagasi ehk 150 eurot ja ega me seda väga ei näe ka. Sooja saamiseks ruumides peame külmal perioodil ise vaeva nägema, aga me ei maksa igakuiseid keskküttearveid. Me oleme loobunud paljudest tänapäeva mugavustest, et meil oleks võimalus vajadusel uksed lukku keerata ja kuudeks ära minna.

Miks ma tahan oma MotoSpiriti teemaga edasi liikuda ja selle päriselt fookusse võtta? Sest see mõte ei jäta mind – liiga palju on maailmas nii inspireerivaid inimesi, tegusid ja lugusid, mis väärivad jagamist! Ja ma tunnen, et kui teiste inspireerivad lood jõuaksid kaugemale, innustaks see paljusid, kaasa arvatud mind ennast suuremalt elama ja unistama. Ja väga paljud teod väärivad nii tunnustamist kui märkamist!

Olgu see hobi või elustiil, aga liialt vähe räägitakse endiselt kogu sellest kaherattaliste elust ja melust. Oh, kes küll tuleks nüüd ja inspireeriks mind, et võta end ometi kokku ja hakka lõpuks tegutsema! 😀 Kahtlemata on see maailm see, kus ma soovin toimetada.

Miks ma blogin? Et tuua mõni teema avalikkuse ette, mida ehk tavameedia ei tee. Et jagada infot, lugusid, panna teatud asjade üle mõtlema, toetada ja julgustada, ise abi ja tuge otsida.

Miks ma tahan üritusi korraldada? Sest see on nii äge ja paneb mind end elusana tundma! See vastutuse võtmine, kõige läbi mõtlemine ja planeerimine – see on tohutu väljakutse, kuid annab mulle vinge eneseületuse fiilingu. Ehk on motoürituste orgunn ka minu panus selle maailma elusana hoidmiseks. Lihtne oli vahepeal auku kukkuda ja kõigest paus võtta, aga olen asunud taas sealt välja ronima olles valmis uuteks tegudeks. Juba suhtlen kiirabi ja ajavõtuga – info for the wild beasts! 😉

On olnud palju emotsionaalselt keerulisi aegu ja neil hetkedel olen internetist hankinud tohutult palju infot erinevatest allikatest, mis mind mu eluteel on toetanud. Indy teemaga tegeledes paraku tõmbab mul selle vaimse poole jälle väga alla ja siin Kreetal hakkasin taas oma emotsionaalse heaolu eest hoolt kandma. Mul olid kaasa võetud kõik mu väärt mõtteid täis kirjutatud kaustikud ja hakkasin sealt iseenda tarbeks välja noppima parimaid mõtteid ja trikke, kuidas iseennast rasketel hetkedel toetada.

Mingil hetkel nende teemadega tegeledes turgatas mulle pähe, et kui minul on nendest mõtetest abi olnud, äkki aitaksid need kedagi teist ka? Järgmine hetk käis peas: “Pff…misasja, mis sa nüüd hakkad siin oma elufilosoofiat teistega jagama?” Ja nüüd ma siin maadlen selle mõttega, kas vormida need elufilosoofilised tarkuseterad ja nipid e-raamatuks või mitte? Miks ma seda teha võiksin? Seda tean ma väga konkreetselt. Nüüd tuleb kuidagi see tagasihoidlikkus ka maha suruda.

Marie rääkis oma videos, et tänapäeva maailmas on väga lihtne iseend kaotada, kuid kui sa teed endale selgeks, miks sa midagi teed, on palju lihtsam fookust hoida. Seega on vaja kirja panna väga konkreetselt, mis on sinu eesmärgid, mida sa tahad ja MIKS sa seda tahad. Lihtne öelda, aga mina proovin järgi.

Kui ma ei tea, miks ma midagi tahan, on lihtne teelt eksida. Kui mul on aga konkreetne põhjus, aitab see mind teelt eksides kergemini tagasi reele. Meil on vaja kindlaid konkreetseid eesmärke ja põhjuseid, miks me neid saavutada tahame, sest see loob püsivuse ja jõu. Teooria on lihtne, rakendame praktikasse ka!

Kui su eesmärgid, soovid ja põhjused tulevad tõeliselt sinu südamest, murrad sa läbi ja viid oma ideed ellu. Põhjused tulevad esimesena, vastused järgmisena. Nii et jätame selle kuidas praegu kõrvale ja keskendume sellele, miks meil on vaja tegutseda 😊 On vaja jõuda otusele, mida ma tahan ja miks ma seda tahan. Nii et kuldsed sõnad siit iseendale: Maria, ära mine lappama, hoia pilk ikka seal, kuhu vaja jõuda on! Nii tsikli sadulas kui elus! Bon voyage!