Täitsa pelses, eksole!? Ei, kõik on tegelt väga hästi!

“Täitsa pelses, eksole!?” teatab mu varsti kolmeseks saav piiga kui tal tuli pähe mingi mõte, aga ilmselt jääb veel oskustest puudu, et seda teostada. Minule ta oma mõtet ei avalda. Aga enda pähe kargab muidugi see, et me lapsevanematena unustame kohati mõnes emotsionaalsemas situatsioonis oma kõnepruuki kontrollida. Ja väike armas papagoi juba ei unusta seda sulle meenutada. Varsti kümnekuuseks saav poja toimetab samuti agaralt, matkab aga muudkui kahel jalal seinte ja mööbli najal mööda elamist ringi ja keerab õe plaane kihva. Nii maru on neid koos kasvamas jälgida, kuidas väikesed inimesed õpivad, arenevad, katsetavad, kukuvad, saavad haiget, ikka proovivad edasi hoolimata mõnest tagasilöögist. Ja eks seda “täitsa pelses” on mu huulilt ilmselt õhtupoolikutel arvuti taga e-poe kallal toimetades mõnikord ikka tulnud. Kogemata, omas maailmas koos woocommercega istudes. Aga kuna ma ei ole mitte kunagi ühtegi e-poodi loonud, siis ma ju niisamuti õpin, arenen, katsetan ja kogen tagasilööke. Lapsed on ikka vahvad eeskujud ja motivaatorid!

Nii maru on neid koos kasvamas jälgida, kuidas väikesed inimesed õpivad, arenevad, katsetavad, kukuvad, saavad haiget, ikka proovivad edasi hoolimata mõnest tagasilöögist. Ja eks seda “täitsa pelses” on mu huulilt ilmselt õhtupoolikutel arvuti taga e-poe kallal toimetades mõnikord ikka tulnud. Kogemata, omas maailmas koos woocommercega istudes. Aga kuna ma ei ole mitte kunagi ühtegi e-poodi loonud, siis ma ju niisamuti õpin, arenen, katsetan ja kogen tagasilööke. Lapsed on ikka vahvad eeskujud ja motivaatorid!

Ma ei tea, kuidas teil, aga minu jaoks on varasemalt küll olnud paras peavalu soetada igasugu keemiat nii tsikli kui auto jaoks. Ühe asja saad siit ja teise asja sealt ja selle aja peale on see kolmas asi juba meelest läinud, kuniks sul seda tarvis on. Tahaks tsiklile ketiõli ja autole armatuuripuhastusvahendit ja siis kui lastel on keefiritass vaibale kummuli läinud, meenub, et kurjam, polstripuhastusvahtu oli ju ka vaja! Laste tekitatud plekkidele ja muule jamale aitab autokeemia majapidamises suurepäraselt. (Ökoemmedel palun mitte lugeda.) Liqui Molyga oleme siin juba pikalt koostööd teinud ja nad on väga lahkelt alati ka motospordivõistluste auhinnalaua katmise eest hoolitsenud. Meie töökojas Aravete Motosalongis kasutame samuti Liqui Moly tooteid ja nüüdseks on kasutajakogemust juba piisavalt, et öelda, et patt oleks neid asju ainult endale hoida! Seega nokitsesime siin pimedatel koroonatalveõhtutel arvuti taga ja sisestasime veebipoodi parimaid Liqui Moly tooteid, mida teilegi pakkuda.

E-poes nokitsemist ja arendamist muidugi veel jagub, aga kel vajadus, saab juba tellimusi esitada. Uuri järgi – MotoMari Motopood https://motopood.motomari.com/

Viimati saigi siin blogis räägitud siis, kui RingiRallyt korraldasime. Vahepeale jäi kottpime detsember, mille me looduse rütmis ausalt öelda sujuvalt maha magasime. Oma poolteist aastat tagasi viskasime endi elust äratuskella välja. See on päris kohutav, kui pead end väevõimuga mingi pinisemise peale maast lahti ajama kui parasjagu oli pooleli kõige ägedam unenägu. Kahe väikelapsega sa nagunii ei saa magada õhtust hommikuni ühe jutiga. Elul on kohe hoopis teine jume, kui ei pea end hommikuti esimese asjana valju pininaga terroriseerima. Õhtul lähed magama siis kui tunned ja hommikul ärkad iseenesest ja kusjuures toimub see vaba ärkamine palju varem kui varasemalt sundusliku äratuskella peale. Nii et, kel võimalik, proovige äratuskellavaba elu – elukvaliteet tõuseb mõnuga.

Lisaks veebipoe loomisele oleme siin talvega veel nii mõndagi korda saatnud. Tuljo tegeles Motosalongi tühjendamise ehk pikaaegsete projektide lõpetamise ja Belarusi suveks ette valmistamisega. Belarus saab alla uued uhked laiad rattad ja uued veljed, et oleks hüpetest üles ja alla sõites vähe rohkem haaret maapinnaga. Meil on Aravetel üks korter, mille kapitaalremondi juba ammu ette võtsime ja mõnda aega pühendasime endid selle ehitamisele. Lisaks oleme töö juures tegelenud järgmiste ruumide remontimisega, et elu jälle edasi areneks. Aravete salongi- ja stuudiomajas toimetab meil nüüd ka uus inimene Elle, kes tegeleb õmblustöödega. Nii et kui miskit on vaja parandada või suisa nullist õmmelda, siis Elle oskab! Varsti tuleb talle ka hunnikus põnevat tehnikat, millega saab näiteks kasvõi krossisärgile nime ja numbri peale pressida või fännidele oma logoga kruuse teha. Uusi tuuli puhub ka juuksurisalongis ja lootust on, et varsti hakkavad käärid ka selles toas jälle klõbisema.

Nii et hoolimata sellest, et siin Kaja muudkui käseb, poob ja laseb, siis elu meil siin maal liigub ikka tasapisi edasi. Küll väikeste sammudega, aga kindlalt. Ka keegi Ameerika ajajuhtimise spetsialist David Allen on öelnud, et rohkelt stressi tekitab inimestes mitte see, et liiga palju asju on teha, vaid see, et nad ei vii lõpuni juba alustatud asju. Püüame meiegi siin liikuda selles suunas, et oma ideed ikka realiseerida ka. Krossiraja kohta ka helistatakse ja kirjutatakse, kas sõita juba saab. Veel mitte, aga olukord on tänavu üsna varakult lootustandev. Uuel nädalal asub rajameister tegudele ja vaatame NATi tera abil lähemalt, kuidas pinnas tundub.

Seniks aga minge uudistage motopood.motomari.com lehel ringi ja kui midagi sealt huvi pakub, siis koodiga MARI15 saab aprilli lõpuni 15% alet ka! Tooteid lisandub poodi pidevalt juurde, seega hoidke silma peal!